Hakkımda

Mahir B. Aşut

Yeşilköy 50. Yıl Lisesi‘nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimime İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde başladım.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi‘nden mezun oldum.

Aktif iş yaşantım 1986 yılında Sorbim Bilgisayar ve sonrasında Softranch Bilgisayar ile başladı.

1991 ve 1993 yılları arasında teknik-finansal analist ve programcı olarak Para ve Trend dergilerinde görev aldım.

1995 yılına dek, ortağı bulunduğum Profesyonel Danışmanlık Servisi Ltd. bünyesinde çalıştım.

PDS’deki çalışmalarım, yeni bilişim teknolojilerinin günlük iş hayatına entegrasyonundan, bilgi işlem altyapılarının yönetimine dek geniş bir yelpazeye uzandı.

1995 yılında Beğendik A.Ş. İstanbul Bölge Müdürlüğü bünyesinde Bilgi İşlem Müdürlüğü ile profesyonel iş yaşantıma devam ettim.

Sırasıyla Mailboxes Etc. Turkey ve Interpro şirketlerinde yönetici olarak görev aldım.

Interpro’daki görevim sırasında BThaber Teknoloji Editörü sıfatı ile çok sayıda ulusal ve uluslararası konferansa, fuara ve toplantıya katıldım, makaleler hazırladım.

Bu dönemde; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İskoçya, İtalya, İngiltere, Hollanda, İspanya, Fas gibi ülkelerde bulundum.

2000 yılından sonra Siemens Business Services bünyesinde Proje Yöneticisi olarak görev yaptım ve çok sayıda dış kaynak kullanımı ve diğer bilişim projelerini yönettim.

2006 yılında EkoPC Bilişim Hizmetleri Ltd.‘nin kurucu ortakları arasında yer aldım.

2008 yılının Temmuz ayından başlayarak birbuçuk yıl süreyle Katalog Yayın A.Ş. bünyesinde bravoo! rehberinin yayınlanması projesinde operasyonel yöneticilik görevi üstlendim.

2009 yılından bu yana EkoPC bünyesinde yönetsel çalışmalarıma ve kurumsal danışmanlık (internet, proje yönetimi, elektronik ticaret, dağıtım yönetimi, envanter yönetimi…) faaliyetlerime devam ediyorum.