Yazılım Geliştirme

Ekibimle birlikte kurumunuza özel yazılım/uygulama geliştirme hizmeti sunuyoruz.

Web tabanlı uygulamalarımız için; Uygulama Servis Sağlayıcısı (“Application Service Provider”) yaklaşımını kullanıyoruz ve yazılım tasarım geliştirme sürecinden barındırma ve yedekleme süreçlerine dek uçtan uca hizmet veriyoruz.

Uygulamalarımız İnternet üzerinden çalışıyor. Yani web tarayıcısı (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari, Midori vb.) olan herhangi bir cihaz üzerinden kullanılabilirler cihaza özel bir kurulum gerektirmezler…

Bu esnek (responsive) tasarım yaklaşımı, aynı içeriğin ve aynı uygulamanın farklı cihazlar (PC, Notebook, Tablet, Akıllı Telefon vd.) üzerinde o cihazın ekranına uygun, rahat kullanılabilir bir formatta (biçemde) görüntülenmesini sağlar. Böylelikle hem geliştirme maliyetleri azalır hem de uygulama yönetimi kolaylaşır.

Her farklı tipteki cihaz için farklı tipte yazılım geliştirilmesi performans açısından bir miktar avantaj sağlayabilir ama bu avantaj dezavantajlarının yanında ihmal edilebilir düzeyde olabilir.

İnternet temelli yazılım, sizi ofisinizin sınırlarından kurtarır, internete bağlı herhangi bir cihazdan ve lokasyondan uygulamanızı güvenli ve konforlu biçimde kullanmanızı sağlar.

Sizin uygulamanız..!

Uygulamanızı sadece hayal edin. Gerisi kolay. Veritabanı tasarımından tutun da görsel tasarım ve programlamaya dek herşey sizin istediğiniz gibi olacak. Bir yandan size özel, diğer yandan belirli standartlara uygun olacak, istediğiniz zaman başka uygulamalarımızla entegre çalışabilecek.

Nasıl mı?

Perl yazılım geliştirme dilinin esnekliği ve gücü, MariaDB/MySQL veritabanının güvenilirliği ve hızı, gelişmiş HTML5 ve CSS3 gösterim teknolojileri, kullanıcı deneyimini kolaylaştıran ve güzelleştiren Javascript ve CSS kütüphaneleri (jQuery, jQuery UI, Bootstrap, Masonry vd.) sizin uygulamanız için GNU/Linux tabanlı sunucularımızda bir araya geliyor.

Tüm bu teknolojilerin ortak noktası müşteriye hiçbir lisans maliyeti yüklemeyen Özgür Yazılım Geliştirme ürünleri olmaları.

Tıpkı onlar gibi, geliştirdiğimiz uygulamalar da müşterimize açık. Tüm kaynak kodları, veritabanı yapısı ve yönetimi müşterimizin erişimine açıktır. Bu durum bizimle çalışan kurumları aynı zamanda bizden bağımsız kılarak “satıcı kilidi” dediğimiz engeli ortadan kaldırır. Yatırımınız uzun ömürlü ve kalıcı olur.

Önce sizi dinliyor, ihtiyaçlarınızı analiz ediyoruz. Ardından bir konsept geliştiriyor ve onu tekliflendiriyoruz. Onayınızla birlikte belirlenen tarihte çalışmaya koyuluyor, çalışmalarımızın her aşamasını sizinle paylaşıyor ve projemizi tamamlıyoruz.

Uygulamanız hayata geçtikten sonra belirecek ek ihtiyaçlarınıza da yanıt veriyoruz. Uygulamanızı ve verilerinizi yedekliyor, gerektiğinde güncelliyoruz. Bu hizmetler için hiçbir donanım ve lisans yatırımı yapmanıza gerek yok.

Geliştirdiğimiz tüm uygulamalar Enterprise Linux işletim sistemi yüklü güçlü internet sunucuları üzerinde çalışıyor ve en az iki farklı noktaya yedekleniyor (hem uygulama hem de veriler)

Şimdiye dek aşağıdaki konularda farklı kurumlar için uygulamalar geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz;

 • Elektronik Ticaret web siteleri
 • Kurumsal Web siteleri
 • Depo/Stok Yönetimi uygulamaları
 • İş Akışı ve Süreç Yönetimi uygulamaları
 • Personel Yönetimi uygulamaları
 • Ön Muhasebe (Stok, Cari, Faturalama, Kasa vd.) uygulamaları
 • E-Posta otomasyonu uygulamaları
 • Bayi ve Tedarikçi Yönetimi uygulamaları
 • Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) uygulamaları
 • XML tabanlı veri alışverişi uygulamaları
 • Fotoğraf Arşivleme ve Arama uygulamaları
 • EkoBulut ürünümüz ile entegre çalışan uygulamalar
 • … siz ne istiyorsunuz?

“Bırakın internet sizin için çalışsın…”